Merhabalar!

Bu yaz örgü çanta modasına bizim modellerimizle ayak uydurmaya ne dersiniz?

Gelin bu şık ve kullanışlı çantayı hep birlikte örelim!

Malzemeler

Yapılışı

Taban

1) 50 zincir çekilir.

2) 1.sırada her zincire birer tane sık iğne yapılarak zincir sonuna gelinir ve en sondaki zincire 3 tane sık iğne yapılır. Zincirin diğer tarafına dönülerek sıra balına kadar her zincire birer tane sık iğne yapılır ve en sondaki zincire 3 tane sık iğne yapılır. Sıra ilmek kaydırma ile kapatılır.

3) 2.sırada her zincire birer sık iğne yapılır ve sıra sonuna kadar devam edilir. Sıra sonunda 1.sırada yaptığımız 3 sık iğnenin her birine 2’şer adet sık iğne yapılıp köşedeki sık iğne sayısı 6’ya çıkarılır. Örgünün devamında da aynı işlem uygulanır ve sıra ilmek kaydırma ile kapatılır.

4) 3. sırada her zincire birer adet sık iğne yapılır ve sıra sonuna kadar devam edilir. Sıra sonundaki 6 sık iğneye 1 tek, 1 çift sık iğne yapılır. Sıra başında da aynı işlem uygulanır ve sıra ilmek kaydırma ile kapatılır.

5) 4.sırada üçüncü sıradaki gibi tekrarlanır ve sıra ilmek kaydırma ile kapatılır.

Gövde

1) 4 sıra taban tamamlandıktan sonra 4 zincir çekilip üst sıraya çıkılır. Hemen yanındaki ilmeğe 1 adet ikili trabzan yapılır. 1 zincir çekilir ve bir ilmek atlanıp ikinci ilmeğe 1 adet ikili trabzan yapılır. İlmek atlamadan 1 adet ikili trabzan daha yapılır. Yan yana ikili trabzan arası 1 zincir, 1 ilmek atlamak şartıyla 25 sıra örülür.

2) 1 sıra sık iğne yapilir.

Askı

1) Çantanın sağ üst kısmından başlayarak istenilen uzunlukta zincir çekip çantanın sol kısmına bağlanıp zincir üzerine sıra boyunca ikili trabzan yapılır. Aynı işlem çantanın diğer tarafına da yapılır.

2) Renkli ipler ile püskül detayları eklenir ve çantanız kullanıma hazır👍👍🙋🙋

puskullu-canta-yapimi
puskullu-canta-yapimi

Herkese kolay gelsin!

2 YORUMLAR