Ana Sayfa Ev-Dekorasyon Renkli Mandala Pano Yapımı

Renkli Mandala Pano Yapımı

0
1441
renkli-mandala-pano-yapimi
renkli-mandala-pano-yapimi

Evinize renk katacak şirin mi şirin renkli mi renkli bir model getirdik!

Mandalaları her yerde gördüğümüz şu günlerde evinizin duvarlarını da bu güzel örgü modeli ile süsleyebilirsiniz.

Kolayca yapabileceğiniz bu örgü modeline hadi hemen başlayalım!

Malzemeler

Yapılışı

1. (Beyaz) Sihirli halka içine 12 tane ikili trabzan yapılır.

2. (Turuncu) Her ilmeğe 1 tane olmak üzere 12 tane ikili trabzan yapılır, her trabzandan sonra 1 zincir çekilir.

3. (Su Yeşili) Alt sıradaki zincir boşluklarına 3 tane ikili trabzan yapılır, 1 zincir çekilir bir sonraki zincir boşluğuna geçilir. Sıra bu şekilde tamamlanır.

4. (Mor) Alt sıradaki zincir boşluklarına 3 tane üçlü trabzan yapılır, 1 zincir çekilir bir sonraki zincir boşluğuna geçilir. Sıra bu şekilde tamamlanır.

5. (Beyaz) Bütün ilmeklere ve boşluklara 1 tane üçlü trabzan yapılır, 1 zincir çekilir bir sonraki zincir boşluğuna geçilir. Sıra bu şekilde tamamlanır.

6. (Sarı) Alt sıradaki zincir boşluklarına 2 tane üçlü trabzan yapılır, 1 zincir çekilir bir sonraki zincir boşluğuna geçilir. Sıra bu şekilde tamamlanır.

7. (Su Yeşili) Alt sıradaki zincir boşluklarına 3 tane üçlü trabzan yapılır, 1 zincir çekilir bir sonraki zincir boşluğuna geçilir. Sıra bu şekilde tamamlanır.

renkli-mandala-pano-yapimi-1
renkli-mandala-pano-yapimi-1

8. (Turuncu) Alt sıradaki zincir boşluklarına 3 tane ikili trabzan yapılır, 1 zincir çekilir bir sonraki zincir boşluğuna geçilir. Sıra bu şekilde tamamlanır.

9. (Turkuaz) Alt sıradaki zincir boşluklarına 3 tane ikili trabzan yapılır, 1 zincir çekilir bir sonraki zincir boşluğuna geçilir. Sıra bu şekilde tamamlanır.

10. (Beyaz) Alt sıradaki zincir boşluklarına 1 tane sık iğne yapılır, 5 zincir çekilir bir sonraki zincir boşluğuna geçilir. Sıra bu şekilde tamamlanır.

11. (Beyaz) Alt sıradaki zincir boşluklarına 5 tane ikili trabzan yapılır, 1 zincir çekilir bir sonraki zincir boşluğuna geçilir. Sıra bu şekilde tamamlanır.

12. (Mor) Alt sıradaki zincir boşluklarına 2 tane ikili trabzan yapılır, 2 zincir çekilir bir sonraki zincir boşluğuna geçilir. Sıra bu şekilde tamamlanır.

13. (Sarı) Alt sıradaki zincir boşluklarına 6 tane ikili trabzan yapılır. Zincir çekilmeden bir sonraki boşluğa geçilip gene 6 tane ikili trabzan yapılır. bu şekilde sıra tamamlanır.

14. (Sarı) Her ilmeğe 1 tane ikili trabzan yapılarak bitirilir ve örgü kasnağa geçirilir.

renkli-mandala-pano-yapimi
renkli-mandala-pano-yapimi

İyi günlerde kullanın..

 

YORUM YOK