Merhabalar,

Sizlere hem kolay hem de çabuk biten bir örgü modeli getirdik.

Plajda, günlük hayatta her yerde giyebileceğiniz bu büstiyeri hadi örmeye başlayalım.

Malzemeler

 • La Mia Cottony el örgü ipleri;
  2 adet Bej (P4) renk ip
  2 adet Füme (P19) renk ip
  1 adet Sarı (P18) renk ip
  1 adet Beyaz (P1) renk ip
  1 adet Kırmızı (P5) renk ip
 • 3 mm tığ

Yapılışı

Sarı renk ip ile başlanır.

1. Sihirli halka içine 12 ikili trabzan yapılır. Sıra ilmek kaydırma ile bitirilir.

Beyaz renk ipe geçilir.

2. 3 zincir ile üst sıraya çıkılır. 1 zincir çekilir, ilmek atlamadan sonraki ilmeğe 1 tane ikili trabzan yapılır. 1 zincir çekilir, ilmek atlamadan sonraki ilmeğe 1 tane ikili trabzan yapılır. 1 zincir çekilir, ilmek atlamadan sonraki ilmeğe 1 tane ikili trabzan yapılır, 1 zincir çekilip aynı yere 1 tane daha ikili trabzan yapılarak köşe oluşturulur. Bu şekilde sıra tamamlanır.

Kırmızı renk ipe geçilir.

3. 3 zincir ile üst sıraya çıkılır. Alt sırada zincir çekilen boşluklara 2 tane ikili trabzan yapılır, 1 zincir çekilip bir sonraki boşluğa geçilir. Köşelerde 2 tane ikili trabzan, 2 zincir, aynı yere 2 tane ikili trabzan yapılır. Sıra bu şekilde tamamlanır.

Füme renk ipe geçilir.

4. 3 zincir ile üst sıraya çıkılır. Alt sırada zincir çekilen boşluklara 1 tane ikili trabzan yapılır, 1 zincir çekilip bir sonraki boşluğa geçilir. Köşelerde 3 tane ikili trabzan, 2 zincir, aynı yere 3 tane ikili trabzan yapılır. Sıra bu şekilde tamamlanır.

Bej renk ipe geçilir.

5. 3 zincir ile üst sıraya çıkılır. Alt sırada zincir çekilen boşluklara 1 tane ikili trabzan yapılır, 1 zincir çekilip bir sonraki boşluğa geçilir. Köşelerde 1 tane ikili trabzan, 2 zincir, aynı yere 1 tane ikili trabzan yapılır. Sıra bu şekilde tamamlanır.

6. 3 zincir ile üst sıraya çıkılır. Alt sırada zincir çekilen boşluklara 1 tane, trabzan tepeleeri 1 tane ikili trabzan yapılır, 1 zincir çekilip bir sonraki boşluğa geçilir. Köşelerde 3 tane ikili trabzan, 1 zincir, aynı yere 3 tane ikili trabzan yapılır. Sıra bu şekilde tamamlanır.

Motifimiz bitti! 7 tane motif örülür, dikilerek ya da örülerek motifler görseldeki gibi birleştirilir. Füme ip ile püsküller yapılır.

Askılar için 40 zincir çekilip üstüne 1 sıra sık iğne yapılır.

renkli-motifli-bustiyer-yapimi-1
renkli-motifli-bustiyer-yapimi-1

Elinize sağlık!