Herkese merhaba!

Bugün sizlere kış ayları için kullanışlı, renkleriyle içinizi ısıtacak özel bir battaniye tarifi getirdik.

Hazırsanız hemen başlayalım!

Malzemeler

Ebat: 120*100

Kullanılan teknik

İkili trabzan, sık iğne

Yapılışı

Krem ip ile başlanır.

1) 140 zincir çekilir,

2) 1. sırada 3. zincire bir sık iğne iki trabzan yapılır, iki zincir atlayıp üçüncü zincire bir sık iğne iki trabzan yapılır, bu şekilde sıra sonuna kadar devam edilir, sıra sık iğne ile bitirilir, iki zincir çekilip geri dönülür.

3) 2. sırada sıra sonundaki sık iğnenin üzerine bir sık iğne, iki trabzan yapılır, iki zincir atlayıp üçüncü zincire bir sık iğne iki trabzan yapılır ve bu şekilde devam edilir.

Tüm örgü boyunca aynı model uygulanır.

14 sıra krem, 2 sıra kahverengi, 14 sıra kiremit, iki sıra kahverengi, 14 sıra hardal, 2 sıra kahverengi, 14 sıra kiremit, 2 sıra kahverengi, 14 sıra krem örülerek bitirilir.

Kenarlar

1) Birinci sırada kahverengi ip ile daha önce uygulanan model (bir sık iğne iki trabzan, iki zincir atlayıp üçüncü zincire bir sık iğne iki trabzan) uygulanır.

2) İkinci sırada boşluklara bir sık iğne iki trabzan bir sık iğne yapılarak kenar tamamlanır.

Kalp

Sihirli halka içine

1) 1. sırada iki sık iğne, 3 ikili trabzan, 4 üçlü trabzan, bir sık iğne, 4 üçlü trabzan, 3 ikili trabzan, iki sık iğne yapılır, iki uç birleştirilirip koparılır.

2) 2. sırada oluşan kalbin orta noktasından ilmek başlanır, bir ilmek kaydırma yapılır. İkinci ilmeğe 3 trabzan, üçüncü ilmeğe 2 trabzan, dördüncü ilmeğe 2 trabzan, 4 trabzan, dokuzuncu ilmeğe 3 trabzan, 4 trabzan, ….. ( tam tersi) şeklinde bitirilir.

3) 3.sırada 3 sık iğne, 4 çift sık iğne, 5 sık iğne, en uç noktada aynı ilmeğe bir sık iğne bir zincir bir sık iğne, 5 sık iğne, 4 defa çift sık iğne, 3 sık iğne yapılarak bitirilir.

Rengârenk kalplerle battaniyenizi istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz 🙂

Battaniyemiz hazır! Yapan herkesin eline sağlık.