Herkese merhaba!

Bu tarifimizde sizlere evlerinize asmak için çok pratik ve tatlı bir rüya kapanı tarifi vereceğiz. Birkaç saat içerisinde bitirebileceğiniz çok basit bir tarifi var, umarım siz de beğenirsiniz.

Haydi başlayalım!

Malzemeler

Yapılışı

1) 1. sırada sihirli halka içine (3 zincir 2 adet 2’li trabzan)*3= Toplam 6 tane trabzan örülür. 2 zincir çekip bağlanır.

2) 2. sırada kaydırma yaparak zincir boşluklarına gelinir ve trabzanlar bu boşluklara yapılır. İlk boşluğa 3 tane 2’li trabzan yapılır, 2 zincir çekilir, 3 tane 2’li trabzan daha yapılır, toplam 6 trabzanımız olmuş oldu.

Her zincir boşluğunda bu işlem tekrarlayıp sıra tamamlanır.

Sadece ilk başta kaydırma yapılır, bir daha yapılmaz.

3) 3. sırada ise yine 2. sırada olduğu gibi ilk başta kaydırma yaparak boşluğa gelinir. 3 zincir çekip 3 tane 2’li trabzan yapılır. 2 zincir çekip 3 tane 2’li trabzan daha yapıp diğer yuvaya geçmek için 2 zincir çekiyoruz.

Aynı işlemi tüm sıra için yapıyoruz.

4) 4.sırada 3 zincir çekilip aynı işlemler tüm sıra boyunca tüm zincir boşluklarına yapılır.

5) 5. sıramız son sıramız olacak. 3 zincir çekilip 3 trabzan yapılır. 2 zincir çekilip 3 trabzan yapılır. Bu sefer diğer boşluklara gelmek için sadece 1 zincir çekilir. Tüm sıra bitirilir.

6) Sıra bitirildikten sonra 1 zincir çekilip motif ters çevrilir.

7) Kasnağın iç kısmına motif bağlanmaya başlanır. Bağlamak için iğne yardımıyla motifin en dıştaki sivri kısımlarına batarak kasnağın etrafından iğne dolanılır.

8) Bu işlem her sivri çıkıntıya yapılıp ipe küçük bir düğüm atılır ve motif sabitlenir.

Artan ip motifin asılabilmesi için biraz uzun kesilir.

Rüya kapanımız hazır! Harika oldu! Yapacak olan herkese kolay gelsin.

RESİMDEKİ GİBİ SİFRİ YERLERE BATIN.