Merhaba!

Yine muhteşem renklerle çok kolay bir oya tarifimizle geldik. Farklı renkler kullanacağız. Biraz uğraştıracak fakat inanın değecek . Bu model kraliçe tacını anımsatıyor sanki.

Hadi başlayalım!

Malzemeler

Yapılışı

Yeşil ip ile örülür.

1) Yazmanın çevresini iki zincirli tığbattı yapın. Tığbattıya ipi sabitleyin. İki tığbattı uzunluğunda bir örümcek yapın.

2) Tığa bir kez ip dolayıp üçüncü tığbattıya geniş ilmekli ikili trabzan yapın. 5 zincir çekip trabzanın altından pinpiriği kapatın. Bu şekilde toplam üç tane pinpirik yapın.

3) 5 sık iğne örün, yine trabzanın altından ip alarak, altıncı sık iğneyi aynı tığbattıya yapın.

Not: Buradan sonra işlemler hep aynı, yine örümcekle başlayıp aynı sırayla devam edip tüm yazmanın çimenini tamamlayın.

Beyaz ip ile örülür.

1) İpi çimendeki tepede oluşan kutucuğa sabitleyin. Beş zincir çekip aynı kutuya sık iğneyle kapatın. Toplam beş pinpirik olacak şekilde bu işlemi tekrarlayın.

2) 9 zincir çekip bir sonraki tepeye geçin, burada da yine 5 zincir çekip 5 tane pinpirik olacak şekilde pinpirik yapın.

Not: Diğer çiçek için işleme başlarken bir tepe çimen boş bırakacaksınız. Bu şekilde tüm yazmanın çevresini dolaşın.

Kırmızı ip ile örülür.

1)  9 zincir çekerek oluşturduğunuz kısımda ipi sabitleyin. Zincirin altından ilmek alarak yedi zincir çekip sık iğneyle sabitleyin.

2) Bunu 6 kez tekrarlayın. Son bir sık iğne yapıp ipi koparın. Diğer renklerle de görseldeki gibi işlem yapmaya devam edin.

İsterseniz farklı renklerle renk sayısını arttırabilirsiniz. Yapacak olanlara şimdiden kolay gelsin!