Herkese merhabalar!

Tığ işi örgüleri daha çok sevenler için çok şirin bir bebek yeleği modeli hazırladık.

Yapımı çok kolay!

Bu güzel modeli hemen örmeye başlayalım!

Malzemeler

Yapılışı

1) 83 zincir çekip 4. zincirden itibaren ikili trabzan yapılır. Tam 80 adet trabzan olmalı.

2) 2. sırada roba ayrımı yapılır. 15 trabzan yapıp 2 zincir çekip aynı yere batılır. Devamında kollar için 20 trabzan yapıp 2 zincir çekip aynı yere batılır ve arka için 30 trabzan yapıp tekrar diğer kol ve ön parça için de aynı işlemler uygulanır.

3) 2 zincir çekerek yapılan boşluklara 2 trabzan yaparak artırma işlemi yapılır ve bu şekilde 10 sıra düzünden ve tersinden örerek devam edilir.

4) Artık artırma biter ve model koymaya başlanır. 2 zincir çekip 2 trabzan atlayıp 3.’ye ikili trabzan, 2 zincir ve aynı yere tekrar ikili trabzan, 2 trabzan atlayıp 1 trabzan, 2 zincir, 1 trabzan olacak şekilde üçgen şekilleri oluşturulur.

5) Sonraki sırada üçgen yerlere 2 tane üçlü trabzan, 1 zincir, 2 tane üçlü trabzan olacak şekilde sıra takip edilir ve devamlı alt sıradaki üçgen yerlere trabzan yapılır.

6) 8 sıra model koyulur ve yelek tamamlanır.

7) Kenar oyası için ön parçaların yan ve alt kısımlarındaki trabzan içlerine 6 tane üçlü sık iğne ve sıradakine sık iğne, 6 trabzan, 1 sık iğne olacak şekilde sıra tamamlanır.

8) Yaka kısmındaki trabzan tepelerine bedende örülen 2 trabzan atla, 1 trabzan, 2 zincir, 1 trabzan olarak yapılan üçgen modeli yapılır.

9) Sonrasında dönüp üçgen kısımlara 2 trabzan, 2 zincir, 2 trabzan yapılır.

10) Alt sırada yapılan üçgen model tekrar uygulanır ve son sırada ise üçgen yerlere 6 tane üçlü trabzan yapılarak tamamlanır. Yaka kısmına bir inci düğme dikilir.

Sevimli yelek hazır!

tig-isi-incili-bebek-yelegi-yapimi
tig-isi-incili-bebek-yelegi-yapimi

Elinize sağlık.