Merhabalar,

Evde geçirdiğimiz zamanları daha da keyifli hale getirmek için örgü öğrenmeye ne dersiniz?

Tığ işi örgü ile amigurumi oyuncaklar, örgü kazaklar, hırkalar ve battaniyeler yapabilirsiniz.

Temel tığ işi tekniklerini anlattığımız videolar ile siz de hemen tığ ile örgü örmeye başlayabilirsiniz.

Hadi o zaman ne duruyoruz, başlayalım!

1. Zincir

Tüm tığ işi örgülerine zincir çekilerek başlanır. Zincir çekmeyi hâlâ bilmeyenler varsa videomuz ile kolayca öğrenebilirsiniz.

2. Sık İğne

Temel tığ işi tekniklerinin ilki sık iğne tekniğidir. Sık iğne tekniğini öğrendikten sonra hemen bir amigurumi örmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca harika örgü battaniyeler de yapabilirsiniz.

3. Ters Sık İğne

Ters sık iğne tekniği örgülerimizin kenarlarını süslemek için kullandığımız çok basit bir tığ işi örgü tekniğidir. Sık iğne tekniğini öğrendikten sonra bunu yapmanın ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz!

4. Tekli Trabzan

Tekli trabzan tekniği aynı sık iğne tekniği gibi olup sadece başta tığa ip doladığımız bir sık iğne gibi düşünebilirsiniz. Videoda detaylı olarak göreceğiniz bu teknik ile hemen bir kazak örmeye başlayabilirsiniz.

5. İkili Trabzan

Tekli trabzanı öğrendik şimdi sıra ikili trabzanda! İkili trabzan tekniği de aynı tekli trabzan tekniği gibi sadece iş tığa kaç kere ip dolamakta… Tığ işi tekniklerinin güzelliği de burada aslında tüm teknikler birbirine benzer. Neyse çok lafa gerek yok, videoyu izleyince anlayacaksınız!

6. Üçlü Trabzan 

Üçlü trabzan tekniği de diğer trabzan tekniklerimiz ile aynı! Sadece tığa kaç kere ip doluyoruz, bu iplerden kaç kerede çıkıyoruz buna dikkat etmemiz gerekli! Detaylar videoda!

Evet temel tığ tekniklerini öğrendik! Şimdi örgü zamanı!