Merhabalar,

Sizlere kolayca ve hızlıca yapabileceğiniz örgü takı tarifi getirdik.

İster örgü kolye, ister örgü bileklik isterseniz de örgü halhal yapabileceğiniz bu videolu ve detaylı anlatımımızı umarım seversiniz.

Hadi başlayalım!

Malzemeler

Videolu Yapılışı

Yapılışı

1. 127 zincir çekerek başlıyoruz. Zinciri 6’nın katı ve +1 zincir olarak atıyoruz. Daha küçük  ya da daha büyük takılar yapmak isterseniz buna dikkat edebilirsiniz.

2. Sondan dördüncü zincire batarak tekli trabzan yapıyoruz. Bu şekilde sıra sonunda kadar tüm zincirlere 1 tane tekli trabzan yapıyoruz.

3. 4 zincir çekerek üst sıraya çıkıyoruz. 1 ilmek atlayıp diğerine 1 tane ikili trabzan yapıyoruz, 2 zincir çekip 1 ilmek atlayıp sonrakine 1 tane ikili trabzan yapıyoruz. Sıramızı bu şekilde tamamlıyoruz.

4. 2 zincir çekip üst sıraya çıkıyoruz. İlk zincir boşluğuna içine 1 tane sık iğne yapıyoruz. Daha sonra sonraki zincir boşluğuna 6 tane ikili trabzan yapıyoruz. Sonraki boşluğa 1 tane sık iğne yapıp 2 zincir çekip sonraki boşluğa geçip 1 tane sık iğne yapıyoruz. Ve sonraki boşluğa yeniden 6 tane ikili trabzan yapıyoruz. Bu şekilde sıra sonuna kadar örüyoruz.

Örgü takımız hazır! Bu tarif ile zincir sayısını artırarak ya da azaltarak örgü kolyeler, bileklikler ya da halhallar yapabilirsiniz.

Elinize sağlık!