Merhabalar,

Sizler için üçgen örgü küpe hazırladık.

Yaz aylarında da örgü ile şıklığınızı yakalamak için harika bir örgü modeli!

Dilerseniz hemen başlayalım!

Malzemeler

Yapılışı

1) Sihirli halka içine 4 trabzan, 3 zincir şeklinde 3 grup oluşturalım.

2) 4 tane trabzan olan yerlere sırasıyla 1 tek, 1 çift, 1 çift, 1 tek trabzan yapalım. Trabzanların arasında bir zincir çekmeyi unutmayalım. 3 zincir çekip diğer trabzanlara da aynı işlemleri yapalım.

3) Zincir boşluğuna ilmek kaydırma ile tutunalım. 3 zincir çekip boşluğa tutunalım, bu işlemi 4 kere tekrar edelim. 3 zincir çekip 3 zincirlik boşluğa bir trabzan yapalım, 3 zincir çekip bir sonraki boşluğa tutunalım. Bu şekilde sıra sonuna kadar ilerleyelim.

4) 3 zincir çekip boşluğa tutunalım, bu işlemi 3 kere tekrar edelim. 3 zincir çekip trabzanın tepesine 3 trabzan, 1 zincir, 1 trabzan, 1 zincir, 3 trabzan yapalım. 3 zincir çekip bir sonraki boşluğa tutunalım. Bu şekilde sıra sonuna kadar ilerleyelim.

5) 3 zincir çekip boşluğa tutunalım. Bu işlemi 2 kere tekrar edelim. 4 zincir çekip trabzanların tepesine sırasıyla 1 çift, 1 tek, 1 çift, 3 zincir, 1 trabzan, 3 zincir, 1 çift, 1 tek, 1 çift trabzan yapalım. 4 zincir çekip bir sonraki boşluğa tutunalım. Bu şekilde sıra bitene kadar ilerleyelim.

Küpe aparatımızı takalım ve üçgen örgü küpemiz hazır!

ucgen-orgu-kupe-yapimi-1
ucgen-orgu-kupe-yapimi-1

Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle!

ucgen-orgu-kupe-yapimi
ucgen-orgu-kupe-yapimi

Elinize sağlık!