Herkese merhabalar!

Sizler için çok kolay bir bikini tarifi hazırladım.

Bu güzel bikininin yapımı çok eğlenceli!

Sizler de bizim tarifimizle rahatlıkla örebilirsiniz.

Hemen örmeye başlayalım!

Malzemeler

Yapılışı

1) 17 zincir çekelim. 1 geriden itibaren her yuvaya sık iğne yapalım. Uçtaki yuvaya gelince aynı yuvaya 5 sık iğne yapalım. Karşı uçtan tekrar her yuvaya sık iğne yaparak devam edelim.

2) 1 zincirle geri dönüp her ilmeğin arka lobundan batarak sık iğne yapalım. 5 sık iğnelik yerin tam ortasına gelince bu yuvaya 3 sık iğne yapalım. Sırayı bitirelim.

3) Diğer sıralarda hep arka ilmekten batarak sık iğne yapalım. 3 sık iğnelik kısmın ortasına gelince o yuvaya 3 sık iğne yapalım.

4) Bu şekilde artırma yeri hariç 33 sık iğne olana kadar örelim.

İki parçayı örelim ve artık birleştirmeye geliyoruz.

5) 42 zincir çekelim. Bikininin alt kısmından her yuvaya sık iğne yapalım, diğer parçaya geçelim sık iğne yapalım. 44 zincir çekip 3 geriden itibaren trabzan yapalım. 1 zincir çekip 1 atlayarak diğer yuvaya trabzan yapalım. Bu şekilde sıra sonuna kadar devam edelim.

6) 3 zincir çekip geri dönelim. Hem boşluğa hem de trabzanların tepesine trabzan yapalım. Sırayı tamamlayalım.

7) 3 zincir çekelim. 5 trabzan yapalım. 3 zincir çekip 3 atlayalım ve diğer yuvaya sık iğneyle tutunalım. 3 zincir çekip 3 atlayalım ve 5 trabzan örelim. Bu şekilde işleme devam edelim.

8) 3 zincir çekip trabzanların tepesine trabzan yapalım. 2 zincir çekelim, 3 zincirlik boşluğa tutunalım. 3 zincir çekelim, 3 zincirlik boşluğa tutunalım. 2 zincir çekip gelen trabzanlara trabzan yapalım. Sırayı tamamlayalım.

9) 3 zincir çekip trabzanların tepesine trabzan yapalım. 1 zincir çekip aradaki 3 zincirlik boşluğa 7 trabzan yapalım. 1 zincir çekip sırada gelen trabzanlara trabzan yapalım. Sırayı bitirelim.

10) 7. adımdan itibaren modeli bir kez daha yapalım.

11) 2 zincir çekip geri dönelim. Aynı yuvaya yarım trabzan yapalım. Her yuvaya yarım trabzan olarak ilerleyeceğiz. Çiçek gibi olan kısmın 4. yuvasına gelince pıtırcık yapalım. Pıtırcık için zincir çekip ilk zincire kaydırma yapalım.

uclari-pitircikli-bikini-yapimi
uclari-pitircikli-bikini-yapimi-1

12) Askısı için bikininin uçlarından ip takalım ve yeteri kadar zincir çekelim.

13) Arka bağcık kısmı için ise 1 metreye yakın zincir çekelim. Arka kısımda boşluk bırakarak zincirli parçayı geçirelim.

uclari-pitircikli-bikini-yapimi
uclari-pitircikli-bikini-yapimi-2

İşte bu kadar!

uclari-pitircikli-bikini-yapimi
uclari-pitircikli-bikini-yapimi

Ellerinize sağlık!