Merhabalar!

Bugün sizlere üçlü çilek iğne oyası yapımı tarifi getirdik.

Hazırsanız hemen başlayalım!

Malzemeler

Yapılışı

1) Fil dişi ile başlıyoruz.
2) 1 adet fil dişi yaptıktan sonra yaptığımız fil dişine 2 adet pırpır yapıyoruz. Yanında 3 tane fil dişi yapıp üçüncü fil dişine düğüm atıyoruz ve yaptığımız soldaki pırpıra birleştiriyoruz onun üzerine de 2 pırpır yapıp alttaki fil dişine geri dönüp 1 pırpır daha yapıyoruz. 3 tane daha fil dişi yapıp yine üçüncü fil dişine düğüm atıyoruz. Düğümü attıktan sonra sağdaki pırpırı ve üstündeki pırpırı birleştirip üzerine iki pırpır yapıyoruz. Pırpır yaparak aşağı inip aynı işlemi 5 defa tekrarlıyoruz.
3) 9 tane fil dişi yapıp dokuzuncu fil dişine 7 tane pırpır yapıyoruz. Bu işlemi 3 defa tekrarlıyoruz.
4) Dilediğiniz renkte ipleri kullanarak 7 adet pırpırın üzerine sağdan başlayarak 1 adet pırpır yapıp sola doğru fil dişi yapıyoruz. Sağ başa geri dönüş yapıp 1 pırpır daha yapıyoruz. Bu şekilde en üste kadar pırpır yaparak devam ediyoruz ve tepeden aşağıya doğru 1 pırpır 1 fil dişi yaparak aşağıya iniyoruz en sona düğüm atarak sonlandırıyoruz. Aynı işlemi öteki 2 çiçek içinde gerçekleştiriyoruz
5) 1 adet fil dişi yaptıktan sonra yaptığımız fil dişine 2 adet pırpır yapıyoruz. Yanında 3 tane fil dişi yapıp üçüncü fil dişine düğüm atıyoruz ve yaptığımız soldaki pırpıra birleştiriyoruz onun üzerine de 2 pırpır yapıp alttaki fil dişine geri dönüp 1 pırpır daha yapıyoruz. 3 tane daha fil dişi yapıp yine üçüncü fil dişine düğüm atıyoruz. Düğümü attıktan sonra sağdaki pırpırı ve üstündeki pırpırı birleştirip üzerine iki pırpır yapıyoruz. Pırpır yaparak aşağı inip aynı işlemi 5 defa tekrarlıyoruz.
6) Yazmanın 4 kenarını bu şekilde devam ettirip yazmayı sonlandırıyoruz.