Ana Sayfa Amigurumi USB Bellek için Çiçekli Süs Yapımı

USB Bellek için Çiçekli Süs Yapımı

0
1180
usb-bellek-icin-cicekli-sus-yapimi
usb-bellek-icin-cicekli-sus-yapimi

Merhabalar!

USB bellekler artık hayatımızın bir parçası! USB belleklerinizin kaybolmasından, karışmasından sıkıldınız mı? O zaman USB belleklerinize değişiklik ve güzellik katan bu örgü modelimiz tam size göre!

Hazırlaması kolay ve hızlı, artan iplerinizden istediğiniz renkte örebileceğiniz bu güzel çiçeği anlatmaya geçelim hemen!

Malzemeler:

Yapılışı

Çiçek

Kırmızı renk ip ile başlıyoruz.

1) Çiçeğimize sihirli halka oluşturarak başlıyoruz. Eğer sihirli halka kullanmak istemezseniz 5 zincir çekip halka oluşturarak örmeye başlayabilirsiniz. Halkanın içine 6 adet sık iğne örerek ilk sıramızı tamamlıyoruz.

Mavi renk ipe geçiyoruz.

2) İkinci sırada sık iğnelerin tepesine değil de dibine batarak her ilmeğe 2 tane sık iğne yapıyoruz. Toplam 12 sık iğne örmüş oluyoruz. Çiçeğimizin orta kısmını tamamlıyoruz.

Beyaz renk ip ile örüyoruz.

3) Çiçek yapraklarını örme aşamasına geçiyoruz. Beyaz ipimizle çiçeğimizin orta kısmına ipimizi bağlıyoruz. 6 adet taç yaprağı öreceğimiz için ilmekleri bölüyoruz. Her taç yaprağı için 2 ilmek kullanıyoruz. Tekli trabzan kullanarak ilk ilmeğe bir kez, diğer ilmeğe iki kez tekli trabzan örüyoruz. Tekli trabzanı ya da diğer adıyla yalancı sık iğneyi tığımıza ip dolayıp ilmeğe batarak ve hepsini birlikte sabitleyerek örüyoruz. Normal sık iğneden biraz daha kaba bir görüntü elde ediyoruz.

4) Çiçeğimizi ters çevirip tekrar 3 adet tekli trabzan örüyoruz. Tekrar ters çevirip bu sefer normal sık iğne örerek ilerliyoruz. Kesme işlemi yapmadan ilerlemek için taç yaprağımızın sol kısmından aşağı inecek şekilde sık iğne örerek ilerliyoruz. Başlangıç noktasına ulaşınca aynı işlemi tekrarlayarak 6 adet taç yaprağımızı örüyoruz ve örme işlemini tamamlıyoruz.

Dal

Kırmızı ve mavi renk ipler ile iki kat olarak örüyoruz.

1) Dal kısmını örme aşamasına geçiyoruz. 3 zincir çekip ipimizin dibine batıyoruz. 2-3 defa aynı işlemi uyguluyoruz. 20 cm kadar ipimizi ölçüp kesiyoruz.

2) İpimizi çiçeğimizin orta kısmından geçiriyoruz. İplerimizi çiçeğin dibine sabitliyoruz. Düğüm atabilirsiniz.

usb-bellek-icin-cicekli-sus-yapimi-1
usb-bellek-icin-cicekli-sus-yapimi-1

3) Tığımızı alarak zincir çekme işlemine geçiyoruz. Yaklaşık 5-6 cm kadar zincir çekip bitiriyoruz. İplerimizi USB belleğin delik kısmından geçirip bağlıyoruz. Kalan ipleri zincirin içinden geçirerek gizliyoruz.

Süsleme

1) Son olarak boncuğumuzu çiçeğin orta kısmına dikiyoruz ve USB belleğimizin süsleme işlemini bitiriyoruz.

usb-bellek-icin-cicekli-sus-yapimi-2
usb-bellek-icin-cicekli-sus-yapimi-2

Güzel günlerde kullanın! 🙂

YORUM YOK