Merhaba hanımlar!

Bugün sizlerle çok kullanışlı ve birçok yerde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir model paylaşmak istiyorum.

Modelimizin küçük bir parçasını detaylı olarak video destekli yazdım sizler için. Takılırsanız videomuzdan yardım alabilirsiniz.

Yelpaze modelinin birçok örüm şekli var. Ben sizlere bu anlatımda tığ ile köşeden başlamalı bebek battaniyesi olarak anlatımını yaptım. Sizler dilediğiniz yerde bu örneği kullanabilirsiniz.

Modelimize başlarken ipimizi ve tığımızı yapacağımız çalışmaya uygun seçemeye dikkat edelim. Bebek battaniyesi örüyorsak anti-bakteriyel ip kullanalım. Elimiz çok sıkı ise tığımızı 1 numara daha büyük alalım ki örgümüz sert olmasın.

Hemen örmeye başlayalım!

Malzemeler

  • La Mia Bamboo el örgü ipleri;
    Fuşya (L046) renk ip
    Beyaz (L001) renk ip
  • 2.5 mm tığ

Yapılışı

Fuşya renk ip ile örüyoruz.

1) Modele başlarken 11 adet zincir çekiyoruz.

2) Zincirimizin üzerindeki 5 deliğe toplamda 4 adet üçlü trabzan çalışıyoruz. 1 ara zinciri çekiyoruz. 4 adet daha aynı noktaya üçlü trabzan yapıyoruz. Modelimizin ön yüzünde yapacağımız işlem bu.

3) Arka yüze dönüyoruz ve ön yüzde ördüğümüz 4 adet üçlü trabzanımızı sık iğne ile kitleyerek en başa dönüyoruz. Ara zinciri uyguladığımız noktada yine ara zinciri çekiyoruz. Sıra sonunda ipimizi kesiyoruz.

Burada kafanız karışırsa videomuzdan yardım alabilirsiniz.

Beyaz renk ip ile örüyoruz.

4) Arka kısımda ördüğümüz sık iğnenin tepesine batıyoruz. 3 zincir çekip aynı noktaya ikili trabzan yapıyoruz ve bir V oluşturmuş oluyoruz. Bu V’ler bizim yelpaze modelimizin yelpazelerinin örüldüğü yer olacak. Ara zinciri olarak 3 zincir çekip arka tarafta 1 adet zincir çektiğimiz yere sık iğne yapıyoruz. tekrar 3 zincir çekip modelimizin sol tarafındaki V’yi oluşturmak için ikili trabzan yapıp 1 zincir çekerek tekrar ikili trabzan yapıyoruz.

Modelimizin devamını videomuzdan izlerken daha faydalı olacağını düşünüyorum arkadaşlar. İlmek alım yerlerini görmek önemli çünkü.

Videolu Yapılışı

Hepimize kolay gelsin.

Ayrıca sipariş de alıyorum. İstediğiniz renk ve modelde bana buradan ulaşabileceğiniz gibi İnstagram @bebegimincicileriorgutv den de ulaşabilirsiniz. Kanalıma abone olmayı unutmayın!

Sevgilerle.