Ana Sayfa Ev-Dekorasyon Battaniye-Örtü Modelleri Yılbaşı Battaniyesi Yapımı

Yılbaşı Battaniyesi Yapımı

0
2029
yilbasi-battaniyesi
yilbasi-battaniyesi

Yeni yılı evde battaniye altında geçirmek isteyenler burada mı?

Size çok kolay motiflerden oluşan bir örgü modelimiz var!

Birkaç günde yapacağınız bu battaniye modeli ile yeni yıla sıcacık girin!

Malzemeler

Yapılışı

1) 6 zincir çekip halka haline getiriyoruz.

2) Halkanın içine 1 tane üçlü badem yapıyoruz, 4 zincir çekiyoruz, yine halkanın içine 1 tane daha üçlü badem yapıyoruz, 2 zincir çekiyoruz, yine halkanın içine 1 tane üçlü badem yapıyoruz. Bu şekilde halkanın içine toplam 8 tane üçlü badem modeli yapıyoruz ve aralara sırayla 4 zincir,  2 zincir, 4 zincir, 2 zincir çekiyoruz. Sırayı ilmek kaydırma ile bitiriyoruz.

3) 3 zincir çekerek bir üst sıraya çıkıyoruz ve hemen yanındaki boşluğa 2 tane ikili trabzan yapıyoruz, başta çektiğimiz zincirimizle birlikte toplam 3 tane ikili trabzan yapmış oluyoruz. 3 zincir çekiyor ve bir sonraki boşluğa geçiyoruz. Burası bizim köşemiz olacak, buraya 1 tane üçlü badem, 4 zincir, yine aynı boşluğa 1 tane üçlü badem yapıp 3 zincir çekerek bir sonraki boşluğa geçiyoruz. Bju boşluğa 3 tane ikili trabzan yapıyoruz. Bu sıranın tamamını bu şekilde örüyoruz, aralara 3 tane ikili  trabzan köşelere 2 tane badem yapıyoruz. Sırayı ilmek kaydırma ile bitiriyoruz.

4) 3 zincir çekerek bir üst sıraya çıkıyoruz. Her bir trabzanın üstüne 1 tane ikili trabzan yaparak boşluğa geliyoruz, bu boşluğa 2 tane ikili trabzan yapıp 3 zincir çekerek bir sonraki boşluğumuza geçiyoruz, burası bizim köşemiz oluyoruz. köşede 1 tane üçlü badem, 4 zincir ve yine aynı boşluğa 1 tane üçlü badem yaparak 3 zincir çekip bir sonraki boşluğa geçiyoruz. Bu boşluğa 2 tane ikili trabzan, sonrasındaki tüm trabzanların üstüne 1 tane ikili trabzan ve yine boşluğa gelince 2 tane ikili trabzan yaparak 3 zincir çekip tekrar köşeye geliyoruz. Bu şekilde sıra sonuna kadar örüyoruz, sırayı ilmek kaydırma ile bitriyoruz.

5) 4. sıradaki işlemlerin aynısını bu sırada da tekrarlıyoruz.

Ve motifimiz bitti.

6) Bu motiften 49 adet yapıp, enine 7 motif ve boyuna 7 motif olacak şekilde dikerek birleştiriyoruz. Motifleri birleştirdikten sonra battaniyemizin etrafına 1 sıra boyunca ikili trabzan geçiyoruz ve dört köşesine ponpon yapıp dikerek battaniyemizi bitiriyoruz.

Evet, Yılbaşı Battaniyeniz hazır!

Videolu Yapılışı

Elinize sağlık!

YORUM YOK